Základné vlastnosti
Prevádzka s ponoreným oblúkom:Spodný koniec elektródy je pochovaný v náboji, čím sa generuje elektrický oblúk vo vrstve náboja. Teplo je plne absorbované nábojom, čím sa dosahuje vysoká tepelná účinnosť pri súčasnom znížení tepelného žiarenia a hluku.
Redukčné tavenie:Primárne zahŕňa redukčné reakcie využívajúce uhlíkaté redukčné činidlá (koks, uhlie atď.) na redukciu oxidov kovov v rudách.

Nepretržitá výroba:S výnimkou intervalov odpichu železa/vypúšťania produktu prebieha vsádzanie a tavenie takmer bez prerušenia, čo zaisťuje vysokú efektivitu výroby.
Vysoká spotreba energie:Klasické „výkon-hladné“ zariadenie s extrémne vysokou spotrebou elektriny na jednotku produktu (tisíce až desaťtisíce kWh/tona produktu).

Primárne aplikácie ponorných oblúkových pecí
Ferozliatiny:Fero-kremík, ferro-mangán, ferro-chróm, ferro-nikel atď.
Chemické suroviny:Karbid vápnika (používaný na výrobu acetylénu a PVC).
Ostatné:Žltý fosfor, kremíkový kov (priemyselný kremík), matná meď, korund atď.

Primárne konštrukčné komponenty
Teleso pece:
Zahŕňa plášť pece (oceľ), žiaruvzdornú výmurovku (uhlíkové tehly, magnéziové tehly atď.), železný odpichový otvor/odpichový otvor trosky.
Elektródový systém:
Samovypaľované elektródy (bežne používané): Spekané v peci z elektródovej pasty, čo umožňuje nepretržitú prevádzku.
Pred-vypálené elektródy (pre-vysokovýkonné pece):Vopred spustené-.
Držiaky elektród a zdvíhacie mechanizmy (hydraulické alebo elektromechanické) riadia polohovanie elektród.
Transformátorová a skratovacia sieť:
Špecializovaný transformátor elektrickej pece: Dodáva nízke napätie a vysoký prúd.
Skratovacia sieť: Vysokoprúdové vodiče (medené prípojnice alebo vodne{1}}chladené káble) spájajúce sekundárny transformátor s elektródami. Ich dizajn a usporiadanie výrazne ovplyvňujú efektivitu.

Systém nabíjania:
Proporcionálne privádza do pece pred-zmiešanú vsádzku (rudu, redukčné činidlo, tavivo).
Chladiaci systém:
Poskytuje vodné chladenie plášťa pece, elektród, vodou-chladených káblov atď.
Systém čistenia a regenerácie spalín:
Spracováva vysokoteplotné spaliny obsahujúce horľavé plyny (napr. CO) a prach, ktoré sú často integrované s kotlom na odpadové teplo na výrobu energie.
Riadiaci systém:
Moderné závody SAF bežne využívajú systémy PLC/DCS na automatizované riadenie zdvíhania elektród, nabíjania, napájania atď.

Typické rozdiely parametrov medzi rôznymi produktmi
|
Typ produktu |
Typická sila(MW) |
Prevádzkové Napätie (V) |
Hustota prúdu elektródy (A/cm²) |
Charakteristiky typu pece |
|
Ferrosilicon / Priemyselný kremík |
25 - 80+ |
Vyššie (150-400) |
Nižšie (5-7) |
Komora pece je pomerne hlboká, čo si vyžaduje sústredenie zóny vysokej{0}}teploty. |
|
Fe-ferochróm/feromangán s vysokým obsahom uhlíka |
20 - 60 |
stredná (120-250) |
stredné (6-8) |
Množstvo redukčného činidla je veľké a odpor vsádzky pece je relatívne vysoký. |
|
Karbid vápnika (CaC₂) |
30 - 75 |
Nižšia (100-180) |
Vyššie (7-9) |
Vyžaduje vysokú teplotu, elektróda je vložená hlboko a priemer komory pece je relatívne malý. |
|
Niklové-železo |
40 - 100+ |
stredná |
stredná |
Veľké pravouhlé pece alebo kruhové pece často spracovávajú lateritovú niklovú rudu. |
Naša spoločnosť môže poskytnúť rôzne typy pecí s ponorným oblúkom a nadviazala dlhodobé{0}}dodávateľské vzťahy s veľkými oceliarňami a veľkými taviarňami v Číne.
Referenčné parametre výrobkov pecí pod tavivom poskytované našou spoločnosťou
|
Kapacita |
Model |
Rozmanitosť |
Priemer plášťa pece |
Plášť pece Výška |
Primárny transformátor bočné napätie |
Transformátor Napätie na sekundárnej strane |
Rozsah elektróda Priemer |
|
|
|
|
(mm) |
(mm) |
(KV) |
(V) |
(mm) |
|
400 KVA |
HK-560 |
75% ferosilicia Zliatina vápnika a kremíka |
3200 3200 |
1680 1680 |
6;10 6;10 |
-62 -59 |
360 360 |
|
1000 KVA |
HK-1000 |
75% ferosilicia Zliatina vápnika a kremíka |
3800 3800 |
2000 2000 |
6;10 6;10 |
-75 -75 |
450 450 |
|
1800 KVA |
HM-1800 |
Feromangánová silikomangánová zliatina |
4800 4600 |
2800 2800 |
6;10 6;10 |
78-99 78-99 |
550 530 |
|
HK-1800 |
75% ferosilicia |
4200 |
2600 |
6;10 |
78-99 |
500 |
|
|
HG-1800 |
Kremíková-zliatina chrómu Uhlík ferochróm Priemyselný kremík |
4200 4300 4600 |
2600 2600 2800 |
6;10 6;10 6;10 |
78-99 78-99
|
480 480
|
|
|
HD-1800 |
karbid vápnika |
4600 |
2800 |
6;10 |
|
|
|
|
3000 KVA |
HM-3000 |
Feromangán s uhlíkom |
5400 |
3600 |
6;10 |
84-112 |
650 |
|
HG-3000 |
ferochrómová silikomangánová zliatina |
4900 5200 |
3200 3400 |
6;10 6;10 |
84-112 84-112 |
580 630 |
|
|
HK-3000 |
75% ferosilicia |
4800 |
3200 |
6;10 |
84-112 |
600 |
|
|
3000 KVA |
HD-3000
|
Silicochromium Priemyselný kremík Karbid vápenatý |
4800 5200 5200 |
3200 3400 3400 |
6;10 6;10 6;10 |
84-112 |
580 |
|
6000 KVA |
HM-6000 |
Feromangán Zliatina silikomangánu |
6800 6600 |
3800 3800 |
6;10 6;10 |
104-132 104-132 |
820 800 |
|
HK-6000
|
75 % ferosilicium Silicochromium Carbonferrochrome |
6200 6200 6300 |
3600 3000 3000 |
6;10 6;10 6;10 |
104-132 104-132 104-132 |
780 740 740 |
|
|
HD-6000 |
karbid vápnika |
6600 |
3800 |
6;10 |
|
|
|
|
9000 KVA |
HM-9000 |
Karbid feromangánu Zliatina silikomangánu |
7700 7500 |
4150 4050 |
6;10 6;10 |
101-119-143 101-119-143 |
950 920 |
|
HK-9000
|
75 % ferosilicon Silico-chrómzliatina uhlíkový ferochróm |
6600 6600 6800 |
3750 3750 3950 |
6;10 6;10 6;10 |
113-131-155 113-131-155 113-131-155 |
900 880 880 |
|
|
HD-9000 |
karbid vápnika |
7500 |
4050 |
6;10 |
|
|
|
|
12 500 KVA |
HK-12500 |
75% ferosilicia |
7600 |
4100 |
35 |
123-165 |
1000 |
|
16500 KVA |
HK-16500 |
75% ferosilicia |
8000 |
4400 |
35 |
139-178 |
1200 |
Poznámka: Čísla označené „▲" slúžia len na informáciu





